• Onward Israel היעוד של

  אונוורד ישראל הינו ארגון ללא מטרות רווח אשר מספק חוויות מקצועיות, תוכניות לחיזוק הקשר עם ישראל, הזהות היהודית והפיתוח המקצועי-אישי של משתתפיה. משתתפי תוכניות אונוורד ישראל הם בני

  18-27 ומגיעים ממקומות שונים ברחבי העולם ומקהילות יהודיות שונות ומגוונות.

  במהלך שנת 2019 ארגון  אונוורד ישראל הביא ארצה כ 3000 משתתפים.

  לאונוורד ישראל יש מגוון תוכניות אשר רובן מביאות ארצה צעירים יהודים מרחבי העולם  לתקופות של   5-12 שבועות להתמחויות מקצועיות יחד עם פעילות חינוכית ענפה.

  פעילויות ההעשרה והחינוך מתמקדות בנושאים של פיתוח מקצועי-אישי, העמקת ההיכרות עם מדינת ישראל, החברה הישראלית, והחיים היהודיים.

  אנו מאמינים שיוזמה זאת מעניקה הזדמנות לצעירים מרחבי העולם לבלות זמן משמעותי בישראל. אנו שואפים לספק להם חוויה אשר תחזק את עתידם המקצועי ותגביר רצונם להיות מעורבים בחיים היהודיים לאחר השיבה לארצות מוצאם.

  התוכניות של אונוורד ישראל

  כפי שצוין לעיל, רוב התוכניות של אונוורד ישראל ממקמות את ההתמחות המקצועיות במרכז. באותן תוכניות, אונוורד ישראל מפעילה ומתחזקת שיתוף פעולה נרחב עם מגוון מקומות עבודה במשק הישראלי במגזרים השונים- טכנולוגי, עסקי, מגזר שלישי, וכו’.  המשתתפים מתמחים ארבעה ימים בשבוע בממוצע כאשר בערבים, בסופי שבוע ובימים נבחרים הם נהנים מתפריט עשיר של סמינרים, הרצאות , שיעורי לימוד וחוגים.

  באמצעות אותן פעילויות המשתתפים נחשפים ליופייה אתגריה ומורכבותה  של החברה הישראלית ומדינת ישראל.

  לאור המאבק הגלובאלי  בוירוס הקורונה , אונוורד ישראל מרחיבה את תוכניותיה לכלול:

   -1תוכניות היברידיות – מוגברות

  מעבר לשהייה משמעותית בארץ הכוללת התמחות מקצועית ותוכנית העשרה וחינוך, תהיה הזדמנות למשתתפים להתחיל את התוכנית  בבית ולהמשיכה בארץ או להיפך. אותן תוספות יחזקו את הקשר בין המשתתף למקום ההתמחות ולישראל  ויעצימו את השפעת החוויה החינוכית והמקצועיות בכללותה עבורם

   -2במידה שהמצב הבריאותי בארץ ובכלל לא מאפשרים הגעה ארצה והפעלה סדירה של התוכניות, ארגון  אונוורד ישראל מתכונן להפוך את תוכניותיו לתוכניות מרחוק. הכוונה היא  שהמשתתפים יישארו בביתם, בארץ מוצאם, וישתתפו מרחוק בהתמחות  ובפעילויות העשרה וחינוך אודות ישראל ויהדות. בקיץ 2020,  אונוורד ישראל הפעילה מערך של תוכניות מרחוק כפיילוט מעל ל500 משתתפים – לכל הדעות בהצלחה רבה.

  תורמים ושותפים של אונוורד ישראל 

  אונוורד ישראל מתקיימת באמצעות רשת רחבה של תורמים ושותפים בהובלת קרנות בייקן ושפירא.

  ראשי הקרן – דויד וסינדי שפירא – הם אנשי החזון אשר הגו והשיקו את  אונוורד ישראל וממשיכים עד היום כיושבי ראש ועד המנהלים של היוזמה .היוזמה גם נתמכת על ידי קרנות פילנתרופיות מובילות נוספות, בעיקר מצפון אמריקה.

  Onward Israel מאמינה בעבודה שיתופית וביצירה של שיתופי פעולה ערכיים, מעשיים, ופיננסים אשר מאפשרים את עבודתנו למען הצעירים של העולם היהודי. בין היתר,  Onward Israel  מקיימת שיתופי פעולה עמוקים עם מגוון של ארגונים יהודים ארציים וגלובליים – ארגון הלל, פדרציות יהודיות ברחבי ארצות הברית, וארגונים כמו עולמי-JINTERNSHIP, ותמיד.

  Onward Israel  פועלת כארגון גג אשר בונה אסטרטגיה, מפתח סטנדרטים לאיכות עבור התוכניות , משקיעה בפיתוח לטובת כיוונים חדשים ואל מול אתגרים חדשים. רוב התוכנית – מעל 100 בשנת 2019 – מופעלות על יד רשת של גופי ביצוע מהעולם של התיירות החינוכית בארץ ובעולם היהודי.

  ההתמחות ומקומו של המעסיק באונוורד ישראל 

  ברוב המכריע של תוכניות   אונוורד ישראל, משתתפים מתמחים במגוון רחב ומגוון של מקומות עבודה – בתחום ההי-טק, במגזר העסקי, הציבורי ובמגזר השלישי.  אונוורד ישראל מאמין שניסיון משמעותי-מקצועי ואישי תורם רבות לפיתוח של המשתתף. בנוסף אותו ניסיון מפגיש באופן בלתי-אמצעי את המשתתף עם ישראלים והחברה הישראלית באופן ישיר, ממושך, ואינטנסיבי.

  מתמחים בינלאומיים מביאים עימם חשיבה רעננה ויצירתיות. הם בעלי מוטיבציה רבה להשקיע, ללמוד  ולתרום לארגון המארח אותם. המתמחים להוטים ללמוד כיצד שוק העבודה עובד, להכיר את השוק הישראלי ושואפים להשיג כמה שיותר תוצאות ותוצרים במשך התמחותם. כל זאת פועל לטובת החברה המארחת ויכול לשמש לקידומה. מלבד זאת וחשוב לא פחות , החברות המארחות זוכות לקחת חלק חשוב בעיצוב תודעה חיובית לגבי ישראל בקרב יהדות התפוצות.

  לאור התפשטותו של נגיף הקורונה נאלצנו לערוך שינויים במסגרת התוכנית שלנו/  בקיץ 2020 עברנו למתכונת של התמחות מרחוק. התוכניות העתידיות שלנו בנויות על מודל משולב – לפחות שליש מהזמן יהיה מבתיהם של המשתתפים והשאר כאן בישראל. במקרה של שינוי באישורי כניסה לארץ – זמן העבודה מהבית עלול להתארך. העבודה והמשימות עבור המתמחה צריכה להיות בנויה כך שיאפשרו עבודה ומעקב מרחוק .

  במידה ויש עניין ללמוד יותר אודות האפשרות לארח מתמחי  Onward Israel כמעסיק – נא לפנות ללינק זה אשר מסביר בפירוט נוסף אודות ההתמחות, דרישות וחובות של משתתפים, ושל מעסיקים.

    

  העשרה וחינוך באונוורד ישראל

  ב  אונוורד ישראל רואים את כלל החוויה של המשתתף בעת שהותו בישראל כהזדמנות חינוכית.

  בנסיעה באוטובוס המקומי, ביציאה לבילוי ובהתמחות עצמה ישנן אינספור הזדמנויות ללמידה וצמיחה.

  בנוסף, הארגון מספק למשתתפיו פעילויות העשרה וחינוך מובנות על בסיס שלושה תחומי תוכן מרכזיים: פיתוח אישי ומקצועי, היכרות והעמקת הקשר עם ישראל, זהות והזדהות יהודית.  Onward Israel מחויבת לאפשר למשתתפיה לחוות את ישראל באופן מורכב ומעורר מחשבה

  ולספק למשתתפים ידע רחב ומעמיק בפריזמה אקטואלית והיסטורית. הפעילות החינוכיות של הארגון שואפת לאפשר מרחב בטוח ומכבד למגוון של דעות ותפיסות עולם ומשתדלת לחשוף את המשתתפים למגוון הפנים והרבדים המרכיבים  את ישראל ואת תושביה.

   

  ההשפעה של אונוורד ישראל

  פיקוח, בקרה ומחקר הם אבני יסוד בכל גוף אשר מכבד את עצמו, שואף להצלחה מתמדת לשיפור עבודתו. בהקשר זה, אונוורד ישראל מקיימת מערך מקיף של איסוף משוב אודות תוכניותיה–  מהמשתתפים, חברי צוות ומעסיקים. בנוסף, אונוורד ישראל מלווה על ידי מכון מחקר מקצועי –  Rosov Consulting.

  מחקרי המכון במהלך השנים מצביעים על השפעה חיובית  עמוקה ומתמשכת אצל משתתפים ובוגרים של תוכניות Onward Israel. משתתפים דיווחו שגם מספר שנים אחרי ההשתתפות ב אונוורד ישראל הם מרגישים את השפעת החוויה.

  כיצד תוכל להיות חלק ממשפחת אונוורד ישראל?

  אונוורד ישראל מזמינה אותך להתעניין ולקחת חלק בהצלחה שלנו ושל המשתתפים שלנו.  בסופו של דבר, כל פעילותינו היא למען טובת המשתתפים שלנו, שיפור איכות תוכניותינו  ולטובת עם ישראל.

  פניות יתקבלו בברכה.